Krzysztof Guzowski
dr n. o zdr., fizjoterapeuta, terapeuta manualny
Jestem absolwentem Wydziału Rehabilitacji Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie (studia magisterskie). Na II Wydziale Lekarskim Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego uzyskałem stopień doktora nauk medycznych i nauk o zdrowiu.
Specjalizuję się w profilaktyce i leczeniu urazów sportowych, ze szczególnym uwzględnieniem tenisa ziemnego. Byłem wieloletnim fizjoterapeutą Agnieszki Radwańskiej (2013-2018) oraz męskiej i żeńskiej reprezentacji Polski w tenisie (2011-2016). Pracowałem także z zawodnikami z różnych kadr narodowych, piłkarzami z klubu Legia Warszawa i innymi zawodowymi tenisistami – m. in. Karoliną Woźniacką, Jerzym Janowiczem i Łukaszem Kubotem.
Jestem kierownikiem rehabilitacji w warszawskiej klinice Centrum Rehabilitacji Sportowej i prezesem Fundacji Sport Support, zajmującej się propagowaniem aktywności fizycznej i zdrowia – www.sportsupport.edu.pl.
Od 8-go roku życia trenowałem tenis ziemny. Po zakończeniu kariery sportowej, zająłem się szkoleniem młodych tenisistów. W latach 2005 – 2008 prowadziłem zawodników z czołowych miejsc list Polskiego Związku Tenisowego. Posiadam polskie i zagraniczne uprawnienia do pracy z tenisistami. Jestem licencjonowanym Instruktorem Sportu w Tenisie oraz PTR Professional.
Dzięki sportowej przeszłości i aktualnej pracy z profesjonalną tenisistką lepiej rozumiem jakie obciążenia narządu ruchu niesie ze sobą uprawianie sportu, zarówno zawodowego jak i amatorskiego. Jestem przekonany, że wczesne wprowadzenie działań związanych z profilaktyką urazów, takich jak budowanie nawyków dobrej rozgrzewki, przygotowania motorycznego i regeneracji po grze oraz przeprowadzanie fizjoterapeutycznych badań okresowych są niezbędnymi elementami procesu treningowego. Współpraca na linii trener dyscypliny – trener przygotowania fizycznego – fizjoterapeuta pomaga zoptymalizować rozwój sportowca w każdym wieku.
Uważam, że racjonalnie prowadzona rehabilitacja nie tylko przyspiesza proces rekonwalescencji, ale niejednokrotnie pozwala na uniknięcie operacji.