Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /wp-includes/plugin.php on line 571

Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /wp-includes/plugin.php on line 571
Otwarcie II Ogólnopolskiego Kongresu Animatorów Sportu w siedzibie PKOl w Warszawie (24.10.2014) – Professional Sport Support
lidergala_00120

Fundacja Sport Support, której jestem prezesem, zorganizowała wspaniałe wydarzenie, będące miejscem spotkań i wymiany doświadczeń osob związanych z propagowaniem aktywności fizycznej.

Kongres miał na celu zwrócenie uwagi na olbrzymią rolę lokalnych animatorów sportu, jaką pełnią w podnoszeniu poziomu sprawności fizycznej Polaków oraz wiedzy na temat zdrowego trybu życia.

Program Kongresu, dotykał wielu aspektów pogłebiającego się problemu bezruchu współczesnego społeczeństwa. Według ostatniego badania Eurobarometru na temat sportu i aktywności fizycznej 59 proc. obywateli Unii Europejskiej nigdy nie wykonuje ćwiczeń fizycznych lub robi to bardzo rzadko. Konieczne są działania, które zachęcą więcej osób do włączenia aktywności fizycznej do codziennych zajęć.

Prelegenci omówili propozycje rozwiązań systemowych, które zostały przygotowane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, będących odpowiedzią na niski poziom aktywności fizycznej Polaków, zwłaszcza młodych ludzi. Został także poruszony problem chorób cywilizacyjnych powodowanych bezruchem takich jak ograniczenia w elastyczności ciała oraz pogłebiające się zjawisko zespołów bólowych kręgosłupa.

Uczestnicy zostali zaproszeni na warsztaty poświęcone sprawności funkcjonalnej, które otworzyły cykl szkoleniowy Sport Support Move, finansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Zostaną one przeprowadzone w 4 miastach w Polsce przez najlepszych specjalistów zajmujących się przygotowaniem fizycznym i treningiem funkcjonalnym. Więcej o szkoleniach można znaleźć na stronie www.sportsupportmove.pl.

Bardzo ważnym punktem spotkania były prezentacje najlepszych lokalnych praktyk – Gala Liderów, czyli uroczyste wręczenie grantów finansowych 20 laureatom programu Lider Animator 2014.

Serdecznie zapraszam na przyszłoroczną edycję Kongresu.